Aleksandra Zielńska-Misiun absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru na kierunku Wzornictwo w zakresie projektowania ubioru. Dyplom uzyskałam z wynikiem bardzo dobrym w 2005 r.
Tworzy abstrakcyjne, ekspresyjne obrazy pod pływem impulsu, potrzeby chwili, stanu umysłu. Pojawiające się w natłoku myśli w wyobraźni wizje wyzwalają nieodpartą chęć przelania ich na płótno. Do rozprowadzania grubo nałożonej farby olejnej używa różnych narzędzi np. linijek. Dzieła charakteryzują się wydatną strukturą. Odpowiednio podświetlone uzyskują efekt gry światłocieni. Obrazy zabierają widza w podróż do świata wyobraźni.
Malarstwem zajmuje się od 2015 r. Umiejętnie dzieląc swój czas między pracę z mężem, dzieci, dom, a pasję, jaką jest malarstwo. Dzięki niej może wyrazić siebie.
Swoje dzieła przedstawiała szerszej publiczności w Fabryce Sztuki w Łodzi na wystawie towarzyszącej wydarzeniu, jakim jest Tydzień Odpowiedzialności Kulturalnej Biznesu (www.tokb.pl).
Wystawia się cyklicznie na Biznesowych Targach Warsaw Home, brała udział w Targach Sztuki Dostępnej online. Otrzymała możliwość dwukrotnie zaprezentować swoje dzieła na Targowisku Sztuki organizowanym przez A.S.P. na Placu Konesera w Warszawie. Brała udział w zbiorowej wystawie organizowanej przez czasopismo Angora w Wiosce Artystycznej Janowo oraz w Galerii Sztuki Inwestycyjnej U310 w Warszawie w wystawie pt. Feminatywy.
Malarka współpracuje, także z kilkoma galeriami internetowymi.
Od sześciu lat z powodzeniem wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (www.wosp.org.pl), malując specjalnie na tę okazję kolejny obraz przedstawiający serce. W tym roku dzieło pt. „ Kod serca ” na charytatywnej aukcji 31 Finału zostało wylicytowane za 13 600 zł. Cała kwota za pośrednictwem fundacji przeznaczona jest na walkę z sepsą.
Odbiorcami obrazów są osoby w różnym wieku, które poszukują niedosłownych, nierealnych, ale też nie stricte abstrakcyjnych obrazów. Kolekcjonerzy często wybierając jeden obraz, po jego nabyciu wracają po następne. Jest szczęśliwa, że chcą otaczać się i obcować na co dzień z dziełami, które wyszły spod jej rąk. I to w malarstwie jest piękne.
Odnalazła swój oryginalny, niepowtarzalny i niepodrabiany styl, z którym chciałaby się z Państwem i z innymi podzielić. Oglądane na żywo wywołują na widzach jeszcze większe, niepowtarzalne doznania wizualne i duchowe. Prace te niosą w swoim przesłaniu ludziom radość z obcowania ze sztuką.
Dzięki swojej oryginalności, wyjątkowości i niepowtarzalności obrazy uświetniają przestrzenie polskich kolekcjonerów oraz wnętrza we Włoszech, Kanadzie i USA.
Cykl The View - Malarstwo to pasja, przyjemność tworzenia i dawania z siebie co najlepsze. Kolekcja obrazów The View to cykl dzieł sztuki, które przenoszą nas w bezpieczne podróże, bez wychodzenia z domu. Widz obcując z ukończonym płótnem przemieszcza się w znane, nieznane lub całkiem wyimaginowane miejsca. Może żyć wspomnieniami, marzyć wizualizując przyszłość lub przenieść się w świat wyobraźni. Kolekcjonerzy, biznesmeni wybierają dogodną dla siebie drogę. Dzięki powstałym obrazom na myśl przychodzą wspomnienia odbytej podróży, rodzi się inspiracja do zaplanowania wyjazdu w miejsce gdzie jeszcze się nie było, lub rozpoczyna się wędrówka w abstrakcyjny świat. Ponosząca obserwatora wyobraźnia jest niczym nieograniczona. Zamiarem jest wprowadzić w stan relaksu, wyciszenia i radości.
Cykl „The Woman” jest kolekcją abstrakcyjnych obrazów, w których artystka skupia się skupiam się na tematyce kobiecej sylwetki, pojawiającej się wielokrotnie w towarzystwie mężczyzny. Iluzoryczne postacie przedstawione na obrazach, widziane oczami wyobraźni, są uwiecznione w różnych sytuacjach i pozach ekspresyjnie nakładaną na płótno farbą.
W pracach pojawia się metafora, gra wyobraźni, zmieniają się narzędzia, a oprócz koloru dominuje struktura. Obrazy przenoszą nas w bezpieczną podróż, skłaniając do chwili relaksu i odpoczynku.
Cykl „ Nature” to abstrakcje przedstawiające wyimaginowane ptaki, motyle, konie i inne zwierzęta. Grubo nałożona farba uwidacznia przed widzem w swych odcieniach, barwach , kolorach zarys przedstawianej natury. Odnosi się do wyobraźni, skłania obserwatora do wytężenia i odkrywania kolejnych ukrytych elementów, Pobudza do zabawy z obrazem w odkrywanie, poszukiwanie nowych szczegółów.
Tytuł wystawy „ Skradzione Chwile - struktura, która miesza kolory i emocje” to wyznanie jakiego podejmuje się ujawnić artystka szerszemu gronu odbiorców. Grafika na plakacie stworzona specjalnie na potrzeby wystawy przez Przemysława Pakosa przedstawia symbol popularnej gry w „Kółko i krzyżyk” i odnosi się do chwil, które artystka „wyrwała” z czasoprzestrzeni domu, męża, dzieci, pracy na potrzeby pasji jaką jest malarstwo.
W odczuciu artystki zawsze jednak jest wygrana i trzy kółka zawsze są do zakreślenia ...